Няма как по музика да пропусна Чайковски! В това занимание акцент е поставен върху "Лешникотрошачката", но, разбира се, може да се включи и "Лебедово езеро".
За 1. ноември споделям идея за изработване на лапбук, посветен на народните будители. Нека почетем делата на всички достойни българи, които наричаме БУДИТЕЛИ! Тук са и изображенията и задачите, които са използвани:
Честит светъл празник, колеги! По повод Деня на народните будители освен разговори и дискусии с децата изработихме и книжка, като по този начин почетохме паметта на всички бележити българи, дали нещо за родината. Идеята за начинът, по който изглежда книжката е от крокотак . Става много лесно и е доста практична. На word документ, който разпечатах за всеки ученик, събрах снимки и информация за няколко народни будители, изображения за корицата и задната част на книжката. Децата ги изрязоха и залепиха в нея. Върху една от последните странички начертахме редове, в които всяко от тях написа какво е за него делото на народните будители. "Да се знае, да се помни, че България е жива. На будителите скромни българинът китка свива."
Водещ: По цялата Земя, с камбанен звън със песни радостни, с надежди скрити, край лумнали огнища или вън............Празнуват хората ! Празнуваме и ние ! Песен „Бяла Коледа“ Декември, ти донесе мъгли и студ, и вятър и с облаци надвеси небето над земята. И как са кратки дните, и колко пуст е дворът! Край огъня присвити стоят на топло хората. Но скоро снеговете с килимите си бели гори, нивя, полета грижливо ще застелят. На зимата цветята – снежинките - ще падат и пак ще е земята като невеста млада. Чуден декемврийски сняг вънка цяла нощ валял е. В двора всичко побеляло чак до къщния ни праг. Кой сега на топло дреме в дните мразовити? За игри дошло е време, грабвайте шейните. Песен „Стягайте шейните” В снежна бяла пелена старата гора заспа. Не помръдват в този мрак нито клонче, ни шубрак. Ала ето сутринта буен вятър заигра и във сънените клони той снежинките подгони. В танц лудешки
Коментари
Публикуване на коментар